Vatandaşlık Hukuku

Forensis Hukuk, 5682 sayılı Pasaport Kanunu ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu kapsamında yabancılara oturma ve çalışma izinlerinin alınması ve uzatılması, sınır dışı edilme (deportasyon), gayrimenkul edinme gibi konularda hukuki destek vermektedir. Göç İdaresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ile koordinasyonda ve diyalog sağlanarak müvekkillerimizin sorunlarına çözümler bulunmaktadır.

Vatandaşlık Hukuku

YABANCILAR HUKUKU

Yabancılar Hukuku, Türkiye’deki yabancı gerçek ve tüzel kişilerin hak ve özgürlüklerini konu alan bir hukuk dalıdır. Bu bağlamda Türk vatandaşı olmayan kişiler, mülteciler, azınlıklar, muhacirler sayılabilir. Ülkemiz son yıllarda, turizm ve yabancı yatırım çekme amaçlarıyla doğru orantılı olarak, yabancılar için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Özellikle gayrimenkul ediniminde mütekabiliyet (karşılıklılık) şartının kaldırılması, on binlerce yabancının ülkemizden mülk edinmesini sağlamıştır. Forensis Hukuk, 5682 sayılı Pasaport Kanunu ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu kapsamında yabancılara oturma ve çalışma izinlerinin alınması ve uzatılması, sınır dışı edilme (deportasyon), gayrimenkul edinme gibi konularda hukuki destek vermektedir. Göç İdaresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ile koordinasyonda ve diyalog sağlanarak müvekkillerimizin sorunlarına çözümler bulunmaktadır.
 


 

Öte yandan sahibine Türkiye'de süresiz çalışma ve ikamet hakkı veren, yakınlarına ise ikamet hakkı sağlayan belge olan Turkuaz Kart bu alandaki yeniliklerden biridir. Son yıllarda başta Suriye olmak üzere pek çok bölgeden yoğun göç alan ülkemizde, uluslararası iş gücü politikası kapsamında bilimsel, sanatsal, sportif vb alanlarda nitelikli yabancıların ülkemizde istihdam edilerek ülke ekonomisine katkı sağlamaları yönünde atılmış önemli bir adımdır. Bu sistem sayesinde hem ülkemizdeki mültecilerin kayıt altına alınması kolaylaşacak, hem de ekonomiye katılımları hızlanacaktır. Forensis Hukuk, henüz uygulamaya geçmeyen Turkuaz Kart hususunda başvuru ve takip işlemlerini gerçekleştirecektir.

Forensis Hukuk, 5682 sayılı Pasaport Kanunu ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ve 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu kapsamında yabancılara oturma ve çalışma izinlerinin alınması ve uzatılması, sınır dışı edilme (deportasyon), gayrimenkul edinme gibi konularda hukuki destek vermektedir. Göç İdaresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ile koordinasyonda ve diyalog sağlanarak müvekkillerimizin sorunlarına çözüml