Aile Hukuku

Forensis Hukuk Konkordato, Enerji, Şirketler, Ticaret, Aile Anayasası, İcra-İflas, Gayrimenkul, İş Hukuku alanlarında uzman avukatlarla hizmetinizdedir.

Aile Hukuku

AİLE HUKUKU

Aile Hukuku, toplumun temel çekirdeği olan ailenin hukuki yansımalarını düzenler. Aile Hukuku’na ilişkin hususlar, nişanlılık süreci ile başlamaktadır. Forensis Hukuk’un uzman ekibi, nişanlılığın sona ermesi sonucunda alınan hediyelerin iadesi, yapılan masrafların tazmini yanında evlilik sözleşmesi ile mal ayrılığı sözleşmelerinin hazırlanması konusunda çiftlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
 


 

Boşanmanın en kısa sürede ve mümkün olan en güzel şekilde gerçekleşmesi için boşanma öncesinde ve dava aşamasında uzman avukatların süreci yönetmesi gerekmektedir. Mal rejiminin tasfiyesi, mal paylaşımı, nafaka, çocukların velayeti, çocuk kaçırma gibi hassas konularda müvekkillerimize destek verilmektedir.

Bunun yanında özellikle, yabancılarla yapılan evliliklerde boşanma davasının açılması, Türkiye’de alınan kararın yabancı ülkede veya yabancı ülkede alınan kararın Türkiye’de tanınması ve tenfizi davaları titizlikle takip edilmektedir:

  • Boşanma davası ile ortaya çıkan; mal rejiminin tasfiyesi, nafaka, nafakanın yeniden belirlenmesi, maddi ve manevi tazminat ve velayet gibi davalar,
  • Nişanın bozulması ve boşanma sonucunda maddi ve manevi tazminat davaları,
  • Nafaka ve tazminat alacaklarının icraya koyulması, yurtdışındaki mahkemelerce verilen boşanma kararlarının tanıma tenfiz davaları.
Aile Hukuku, toplumun temel çekirdeği olan ailenin hukuki yansımalarını düzenler. Aile Hukuku’na ilişkin hususlar, nişanlılık süreci ile başlamaktadır.